Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: Unia Europejska ma prawo być zaniepokojona

dodano 2016-01-13 22:09 w kategorii: Ludzie

Nikt nie lubi zewnętrznej ingerencji, ale jeżeli politycy PiS-u chcą być tacy uczciwi, to niech przypomną sobie, co poseł Czarnecki wyprawiał, jak rządziła Platforma Obywatelska. Donosy do Unii Europejskiej rozpoczął PiS. (…). Jeżeli doprowadziło się do tego, że w sprawie Trybunału Konstytucyjnego nikt w Polsce nie wie o co chodzi i w związku z tym TK został ośmieszony, i nikt nie będzie do niego poważnie podchodził, to do tego doprowadziła ta władza i Unia ma prawo, aby być tym zaniepokojona, bo to jest zły trend – mówił „W samo południe” Włodzimierz Czarzasty z SLD.
 
KE postanowiła w środę rozpocząć wobec Polski pierwszy etap procedury mającej na celu przeciwdziałanie zagrożeniom dla państwa prawa. Jak poinformował wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans, celem jest dialog z polskim rządem i wyjaśnienie problemów.
 
– Bez względu na to, jaki jest mój stosunek do rządu pana Kaczyńskiego, to muszę powiedzieć, że chyba żaden rząd w Polsce przez osiem tygodni nie zapracował na to, żeby stawać przed Komisją Europejską. Jestem z SLD i można mnie podejrzewać, że mam do tego stosunek opozycyjnej partii pozaparlamentarnej. I słusznie. Ale coś trzeba było przeskrobać w naszym pięknym kraju, żeby stanąć przed Komisją Europejską – mówił „W samo południe” Włodzimierz Czarzasty z SLD.
 
„Unia ma prawo być zaniepokojona”
 
Zdaniem gościa RDC przed Komisją Europejską „stanął rząd, który zachowuje się w wielu sprawach bardzo, bardzo źle”.
 
– Nikt nie lubi zewnętrznej ingerencji, ale jeżeli politycy PiS-u chcą być tacy uczciwi, to niech przypomną sobie, co poseł Czarnecki wyprawiał, jak rządziła Platforma Obywatelska. Donosy do Unii Europejskiej rozpoczął PiS. (…). Jeżeli doprowadziło się do tego, że w sprawie Trybunału Konstytucyjnego nikt w Polsce nie wie o co chodzi i w związku z tym TK został ośmieszony, i nikt nie będzie do niego poważnie podchodził, to do tego doprowadziła ta władza i Unia ma prawo, aby być tym zaniepokojona, bo to jest zły trend – komentuje Czarzasty.
 
„Media powinny być obiektywne”
 
Ustawa medialna m.in. zakłada, że mandaty dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych TVP oraz Polskiego Radia wygasają w dniu wejście w życie nowych przepisów, czyli dzień po ogłoszeniu ich w Dzienniku Ustaw. Nowe zarządy i rady będą powoływane przez ministra skarbu państwa do czasu wprowadzenia nowej organizacji mediów narodowych. Dodatkowo minister skarbu został zobowiązany do dostosowania statutów TVP, PR i regionalnych rozgłośni Polskiego Radia do przepisów nowelizacji oraz stwierdzenia nieważności tych przepisów statutów, które są sprzeczne z nowelizacją.
 
– Jak się powołuje Zarząd Telewizji Polskiej i Polskiego Radia po to, aby nie krytykował rządu – i to mówi partia rządząca – to jest to postawione na głowie. Nie może być tak, że media publiczne, między innymi utrzymywane z abonamentu, który wszyscy płacimy, są po to, żeby chwalić rząd. Media powinny być obiektywne – ocenia Czarzasty. – Standardy Unii Europejskiej są inne. Nie ma takich rozwiązań, żeby minister rządu powoływał media, które mają mówić to, co każe im rząd (…). W tej chwili w Polsce jest jednopartyjna władza, bo i prezydent – czego daje codziennie świadectwo – jest prezydentem niestety pisowskim, ponieważ tym, co czyni, pokazuje jaki jest – dodaje gość RDC.
 
źródło: www.rdc.pl


Komentarze

Wydarzenia

 • Miller: Morawiecki nie jest w stanie ocieplić stosunków na linii Bruksela-Warszawa

  16 minut temu

  - Mateusz Morawiecki ma umiejętności czarnoksiężnika. Przekonał Jarosława Kaczyńskiego, że za pomocą PowerPointa można uzdrowić gospodarkę. A tak nie jest. Żeby tak się stało potrzebna jest zmiana polityki a nie polityka - mówi gość Roberta Mazurka w RMF FM, były premier Leszek Miller.czytaj więcej»

 • Tomasz Trela nowym przewodniczącym SLD w województwie łódzkim

  przedwczoraj o 16:40

  Konwencja Wojewódzka SLD, obradująca w sobotnie przedpołudnie (09.12.2017 r.) w Łodzi, udzieliła Zarządowi Wojewódzkiemu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie łódzkim wotum zaufania. Poszczególni członkowie Zarządu otrzymali od 81 do 84 głosów na ogólną liczbę 84 głosujących delegatów z całegczytaj więcej»

 • Projekt ustawy SLD o związkach partnerskich odrzucony z powodów ideologicznych

  2 dni temu, 2017-12-08

  Wszyscy posłowie Komisji ds. Petycji głosowali przeciwko projektowi SLD, który zakładał iż pary, które będą chciały zalegalizować swój związek, będą mogły to zrobić przed urzędnikiem stanu cywilnego, przed którym złożą stosowne oświadczenia oraz akt notarialny będący opisem formuły zawieranego związczytaj więcej»

 • Miller: We wszystkich badaniach opinii publicznej Szydło wyprzedza Kaczyńskiego

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Po pierwsze, Jarosław Kaczyński zauważył, że pani premier urosła ponad miarę. We wszystkich badaniach opinii publicznej ona zdecydowanie wyprzedza przecież swojego mentora i to zarówno w głosach zaufania, jak i w tej sekwencji przeciwników – Leszek Miller skomentował niekończący się serial z rekonczytaj więcej»

 • Czarzasty: Zatrzymanie gen. Pytla to pokazówka

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Jeżeli będziesz miał inne zdanie od nas, jeżeli o kimś z nas powiesz źle, jeżeli jesteś przeciwko nam, to przykładamy Ci lufę do głowy i mówimy innym wszystkim: patrzcie to może się Wam zdarzyć – Włodzimierz Czarzasty skomentował zatrzymanie przez Żandarmerię Wojskową generała Piotra Pytla.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Ukraina tak, ale na rozsądnych warunkach

  4 dni temu, 2017-12-07

  - Polityka w stosunku do Ukrainy nie jest łatwa. W interesie Polski jest to, by Ukraina była wśród krajów demokratycznych, bo jest na granicy, jest między nami a Rosją. Ale trzeba też jasno patrzeć, co tam się dzieje – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.