Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: SLD jest nie do zabicia

dodano 2016-10-05 08:14 w kategorii: Ludzie

Patrząc z perspektywy czasu, jakie były wasz największe błędy?

Pierwszym błędem był wystawienie pani Magdaleny Ogórek jako kandydata na prezydenta. Drugim było ustanowienie ośmioprocentowego progu wyborczego. Wie pan, to diabeł musiał w rozumie siedzieć, żeby podpowiedzieć, że ważniejszą sprawą są pieniądze, niż obecność w parlamencie. Myślę, że wynikało to właśnie z tego, że nigdy poza nim nie byliśmy. To były te dwie decyzje, które doprowadziły do tego, że znaleźliśmy się w tym punkcie. Notabene, obydwie nasze i obydwie głupie. Nikt nam nie kazał tego robić.

Teraz w parlamencie nie ma lewicy w ogóle.

No i bardzo źle. Obecność SLD w Sejmie, to niemożliwość zawarcia koalicji, w której PiS miałoby większość 50 procent plus jeden. Czy są tego konsekwencje? Są. Widać to każdego dnia. Ostatnim przykładem jest absolutna klęska projektu ustawy o liberalizacji prawa aborcyjnego. Oczywiście PiS przed wyborami obiecywał, że nigdy w pierwszym czytaniu nie odrzuci projektu obywatelskiego. Fakty są jednak takie, że przy tych oszukańcach, nie było możliwe przegłosowanie tej ustawy, szczególnie gdy w Sejmie nie ma ani jednego lewicowego posła. To po prostu nierealne.

Czemu w takim razie prawica tak bardzo zdominowała naszą scenę polityczną?

Bo lewica w ogóle ma problem w całej Europie. Jednym z powodów jest kryzys imigracyjny. Naszym podstawowym hasłem jest pomoc ludziom w trudnej sytuacji, a to oznacza, że powinniśmy przyjmować uchodźców i pomagać im. Tyle, że Europa nie jest na to w ogóle przygotowana. Granice są nieszczelne, w związku z czym, do Europy przedostają się nie tylko matki z dziećmi uciekające przed wojną, ale również terroryści i imigranci zarobkowi.

Czytaj cały wywiad z przewodniczącym SLD Włodzimierzem Czarzastym, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Miller: Morawiecki nie jest w stanie ocieplić stosunków na linii Bruksela-Warszawa

  19 minut temu

  - Mateusz Morawiecki ma umiejętności czarnoksiężnika. Przekonał Jarosława Kaczyńskiego, że za pomocą PowerPointa można uzdrowić gospodarkę. A tak nie jest. Żeby tak się stało potrzebna jest zmiana polityki a nie polityka - mówi gość Roberta Mazurka w RMF FM, były premier Leszek Miller.czytaj więcej»

 • Tomasz Trela nowym przewodniczącym SLD w województwie łódzkim

  przedwczoraj o 16:40

  Konwencja Wojewódzka SLD, obradująca w sobotnie przedpołudnie (09.12.2017 r.) w Łodzi, udzieliła Zarządowi Wojewódzkiemu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie łódzkim wotum zaufania. Poszczególni członkowie Zarządu otrzymali od 81 do 84 głosów na ogólną liczbę 84 głosujących delegatów z całegczytaj więcej»

 • Projekt ustawy SLD o związkach partnerskich odrzucony z powodów ideologicznych

  2 dni temu, 2017-12-08

  Wszyscy posłowie Komisji ds. Petycji głosowali przeciwko projektowi SLD, który zakładał iż pary, które będą chciały zalegalizować swój związek, będą mogły to zrobić przed urzędnikiem stanu cywilnego, przed którym złożą stosowne oświadczenia oraz akt notarialny będący opisem formuły zawieranego związczytaj więcej»

 • Miller: We wszystkich badaniach opinii publicznej Szydło wyprzedza Kaczyńskiego

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Po pierwsze, Jarosław Kaczyński zauważył, że pani premier urosła ponad miarę. We wszystkich badaniach opinii publicznej ona zdecydowanie wyprzedza przecież swojego mentora i to zarówno w głosach zaufania, jak i w tej sekwencji przeciwników – Leszek Miller skomentował niekończący się serial z rekonczytaj więcej»

 • Czarzasty: Zatrzymanie gen. Pytla to pokazówka

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Jeżeli będziesz miał inne zdanie od nas, jeżeli o kimś z nas powiesz źle, jeżeli jesteś przeciwko nam, to przykładamy Ci lufę do głowy i mówimy innym wszystkim: patrzcie to może się Wam zdarzyć – Włodzimierz Czarzasty skomentował zatrzymanie przez Żandarmerię Wojskową generała Piotra Pytla.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Ukraina tak, ale na rozsądnych warunkach

  4 dni temu, 2017-12-07

  - Polityka w stosunku do Ukrainy nie jest łatwa. W interesie Polski jest to, by Ukraina była wśród krajów demokratycznych, bo jest na granicy, jest między nami a Rosją. Ale trzeba też jasno patrzeć, co tam się dzieje – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.