Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Wierzbicki: Trzaskowski staruje w imieniu PO i Nowoczesnej, a nie zjednoczonej opozycji

dodano ponad 2 tygodnie temu, 2017-11-23 w kategorii: Informacje

- Nowoczesna wycofała się z wyścigu o fotel prezydenta Warszawy. Pod hasłem zjednoczonej opozycji doszło tak naprawdę do połączenia Platformy i Nowoczesnej – ocenił Sebastian Wierzbicki poparcie kandydata na prezydenta stolicy z ramienia PO, przez Nowoczesną, która jednocześnie wycofała swojego pretendenta. -  Nie jest to zjednoczona opozycja, nie ma tam partii lewicowych, nie ma tam ruchów miejskich – przypomniał wiceprzewodniczący Sojuszu.
 
- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia SLD przedstawimy w grudniu – oświadczył.
 
Lider Sojuszu w Warszawie poinformował, iż partia w chwili obecnej rozpatruje4 kandydatury, które w imieniu SLD mogłyby powalczyć o funkcję prezydenta stolicy. - Nie wykluczamy też rozmów z innymi partiami opozycyjnymi – dodał. - Pragnę podkreślić, że wpierw chcemy rozmawiać o programie, wizji Warszawy, a dopiero na końcu o wspólnym kandydacie lub kandydatce na prezydenta stolicy – zapowiedział Wierzbicki. 


Komentarze

Wydarzenia

 • Miller: Morawiecki nie jest w stanie ocieplić stosunków na linii Bruksela-Warszawa

  8 minut temu

  - Mateusz Morawiecki ma umiejętności czarnoksiężnika. Przekonał Jarosława Kaczyńskiego, że za pomocą PowerPointa można uzdrowić gospodarkę. A tak nie jest. Żeby tak się stało potrzebna jest zmiana polityki a nie polityka - mówi gość Roberta Mazurka w RMF FM, były premier Leszek Miller.czytaj więcej»

 • Tomasz Trela nowym przewodniczącym SLD w województwie łódzkim

  przedwczoraj o 16:40

  Konwencja Wojewódzka SLD, obradująca w sobotnie przedpołudnie (09.12.2017 r.) w Łodzi, udzieliła Zarządowi Wojewódzkiemu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie łódzkim wotum zaufania. Poszczególni członkowie Zarządu otrzymali od 81 do 84 głosów na ogólną liczbę 84 głosujących delegatów z całegczytaj więcej»

 • Projekt ustawy SLD o związkach partnerskich odrzucony z powodów ideologicznych

  2 dni temu, 2017-12-08

  Wszyscy posłowie Komisji ds. Petycji głosowali przeciwko projektowi SLD, który zakładał iż pary, które będą chciały zalegalizować swój związek, będą mogły to zrobić przed urzędnikiem stanu cywilnego, przed którym złożą stosowne oświadczenia oraz akt notarialny będący opisem formuły zawieranego związczytaj więcej»

 • Miller: We wszystkich badaniach opinii publicznej Szydło wyprzedza Kaczyńskiego

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Po pierwsze, Jarosław Kaczyński zauważył, że pani premier urosła ponad miarę. We wszystkich badaniach opinii publicznej ona zdecydowanie wyprzedza przecież swojego mentora i to zarówno w głosach zaufania, jak i w tej sekwencji przeciwników – Leszek Miller skomentował niekończący się serial z rekonczytaj więcej»

 • Czarzasty: Zatrzymanie gen. Pytla to pokazówka

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Jeżeli będziesz miał inne zdanie od nas, jeżeli o kimś z nas powiesz źle, jeżeli jesteś przeciwko nam, to przykładamy Ci lufę do głowy i mówimy innym wszystkim: patrzcie to może się Wam zdarzyć – Włodzimierz Czarzasty skomentował zatrzymanie przez Żandarmerię Wojskową generała Piotra Pytla.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Ukraina tak, ale na rozsądnych warunkach

  4 dni temu, 2017-12-07

  - Polityka w stosunku do Ukrainy nie jest łatwa. W interesie Polski jest to, by Ukraina była wśród krajów demokratycznych, bo jest na granicy, jest między nami a Rosją. Ale trzeba też jasno patrzeć, co tam się dzieje – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.